Final Revenge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Final Revenge

fórum guildy Final Revenge
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Kapitola třicátá druhá - Příjezd

Goto down 
AutorZpráva
Ignismagnus




Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 07. 11. 09

Kapitola třicátá druhá - Příjezd Empty
PříspěvekPředmět: Kapitola třicátá druhá - Příjezd   Kapitola třicátá druhá - Příjezd Icon_minitimeSat Jul 17, 2010 6:43 pm

Brzy ráno se sešel Quel’ban’dinoriel, aby projednal jejich denní povinnosti. Na Glea’ara s Aqui’tach se muselo čekat.
„Copak jste vyváděli?“ zeptal se Cerdwîll.
Glea’ar ho zpražil pohledem a elf pochopil, že už se na nic dalšího ptát nemá. Ostatní pobaveně přihlíželi.
„Co asi tak mohli dělat…“ pronesl Lorwann a snažil se, aby to vypadalo, že jeho slova byla řečena jen tak do větru.
„Mohli bychom, prosím vás, přejít k důležitějším věcem?“ zeptal se Glea’ar. Byl rudý až za ušima, což ostatní rozesmálo ještě víc.
„A jemu nic neřekneš?“ ozval se Cerdwîll ublíženě a mohl se potrhat smíchy.
„Takže ty budeš mít na starosti Hordu, pořád stojíš o tu funkci?“ zadíval se Glea’ar na Cerdwîlla.
„Samozřejmě.“
„Dobře, chci jenom, abys dával pozor na to, aby se tu někde sami nepotulovali. Jde hlavně o jejich bezpečnost, navíc bych byl moc rád, kdyby se s Aliancí nesetkali, než dojde na jednání. Mohlo by dojít k nechtěné výměně názorů ještě předtím, než zasedání začne.“
„Spolehni se. Kde jsou ubytovaní?“
„Všechny odvedeš do Sunfury Spire, Theron tam pro ně přichystal pokoje.“
Cerdwîll pokýval na znamení, že rozumí.
„Kde bude ubytovaná Aliance?“ zeptala se Sir’elle.
„Mají vyhrazený dům na Farstriders Square, vzhledem k tomu, že jednání budou probíhat v Court of the Sun, nechci, aby někdo z nich remcal, že to má moc daleko. Děvčata, vám asi radit nebudu, vy nejlépe víte, co je v sále třeba. Jen dbejte na to, aby tam při jednáních měli všichni dostatek občerstvení, jinak asi nebude nic dalšího třeba. Po skončení diskuzí se tam pak bude muset uklidit, s tím vám klidně pak pomůžeme všichni.“
„Neboj se, lásko, my dvě to tam zvládneme,“ řekla Aqui’tach, chytila Sir’elle kolem ramen a usmála se na ni.
„Vidím, že máte dobrou náladu. Lorwanne, budeš tedy hlídat jednací místnost?“
„Ano, slíbil jsem ti to přeci, ne?“
„Tvým úkolem bude hlídat vchod po celou dobu jednání, dostaneš od Therona
i některé jeho muže z osobní stráže, aby ti pomáhali. Slíbil mi, že ti budou plně k dispozici. Jejich rozmístění je na tobě, ale chci mít v Sunfury Spire i na Farstriders Square alespoň dva tvé vojáky.“
„Chápu.“
„V noci budou vystřídáni druhou hlídkou, kterou také dostaneš na starosti. Chci, aby všechny tři budovy, kde se budou delegace zdržovat, byly pod neustálým dohledem.“
„Jasné.“
„A abych nezapomněl, večer se tu budeme scházet a budu chtít od každého z vás hlášení. Musíme dávat pozor na jakoukoli drobnost.“
Zbytek svorně pokýval hlavou na souhlas.
„Glea’are? Jak se sem Horda dopraví?“ chtěl vědět Cerdwîll.
„To nevím, ale pravděpodobně se všichni dostaví pomocí translokačního orbu, takže čekej tam. Pojďte, prosím vás, se mnou.“
Společně vyšli ven. Glea’ar je vedl do Sunfury Spire. Na nádvoří děvčata skupinku opustila a vydala se zkontrolovat jednací místnost. Ostatní pokračovali dál.
„Lorde Therone, tohle je Lorwann. Pověřil jsem ho hlídáním našich návštěvníků, ukážete mu jeho vojáky, které bude mít k dispozici?“ zeptal se Glea’ar, když vstoupili do budovy.
„Jistě, následujte mě.“
Lorwann se vydal za Theronem, který ho vyvedl zpět na nádvoří, kde bylo mužstvo nastoupeno.
„A tady jsou pokoje pro Hordu,“ řekl Glea’ar, když vešli hlouběji do nitra budovy. „Ať si je zaberou, jak chtějí, dále se o ně nebudeš muset starat, jen je pak pokaždé doveď do jednací síně a zase je odtamtud vyprovoď do jejich komnat.“
Cerdwîll souhlasně zamručel. Glea’ar se otočil k odchodu.
„Glea’are?“
„Ano?“
„Já jenom…nevím, jestli ti to Lorwann říkal…“
„Co mi měl říct?“
„Kde mě našel…“
„Ne, nezmínil se. Jsi v pořádku?“
Elf náhle zbledl.
„Staral se o mně jakýsi…ani nevím, jestli mohu říct člověk…byl šíleným způsobem znetvořený. Žije skrytě v Orgrimmaru, párkrát jsem ho viděl, když jsem se na okamžik probudil. On…měl jenom půlku hlavy, Glea’are, přísahám, pravou část mu chyběla. Ruce zkroucené jako zuby na pilce. Lorwann říkal, že ten muž disponoval obrovskou silou. Cítil to z něho.“
„Když ti ale pomohl, tak bychom se ho neměli obávat, ne?“
„Tys ho neviděl. Mám strach, že…že se mnou něco provedl.“
Glea’ar se na něho nechápavě podíval.
„Není ti dobře?“
„Ne, ne, je mi dobře, je mi výborně, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že se mnou něco provedl.“
„Možná je to jenom tvoje představa, docela bych to chápal, poté, co jsi musel vytrpět. Jestli chceš, můžeš poprosit místní kněží, aby ti pomohli. Já sám nic nezmůžu. Zvládneš to?“
„Ano, neboj se.“
„Možná bys je měl navštívit ještě předtím, než se tu ukáže Horda. Měla by dorazit někdy dopoledne, takže máš ještě čas.“
„Děkuji.“
Cerdwîll vyběhl ze Sunfury Spire. Glea’ar se za ním díval lítostivým pohledem. Docela chápal přítelovy obavy. Když se člověk dostane do blízkého kontaktu s cizí osobou, která si s ním prakticky může dělat, co chce, protože je neschopný se bránit jistě vyvolá pochybnosti. Elf ale nepochyboval, že je to pouze Cerdwîllova fantazie, co ho tolik děsí. Vydal se za lordem Theronem.
„Glea’are, vidím, že přípravy jsou téměř u konce.“
„Ano, pane,“ odpověděl elf. „Vše je připraveno. Chtěl jsem se jen zeptat, zda jste si to nerozmyslel s vaší účastí na sněmu.“
„Ne, doopravdy to raději nechám na tobě. Docela by mě zajímalo, jak budou jednání probíhat, protože Horda a Aliance se mezi sebou nedorozumí a nemyslím teď shodnost názorů, Glea’are. Spousta členů Hordy jazykem Aliance neumí mluvit a obráceně to platí také.“
„Nebojte se, pane. Já se s Tyrande domluvím a nejdůležitější body smluv budeme překládat, stejně jako názory všech přítomných.“
„To bude velice náročné.“
„Ano, ale nic jiného nám nezbývá.“
„Lorde Therone, Glea’are, promiňte, že vás vyrušuji…“ do Sunfury Spire přišel jeden z elfských strážných.
„Pokračuj,“ požádal ho Theron.
„Tyrande Whisperwind žádá o přijetí.“
„Tak je to tu,“ řekl Glea’ar a zhluboka se nadechl.
Oba dva elfové pospíchali k hlavní bráně Silvermoonu. Tam čekala asi desetičlenná skupinka Kaldorei, které vévodila postava měsíční kněžky, sedící na svém bílém tygrovi, Ash’alahovi.
„Ishnu’alah, Gleare,“ pozdravila ho kněžka a sesedla.
„Elune-Adore, Tyrande, vítej,“ objal ji. „Rád bych ti představil lorda Therona, vůdce Silvermoonu.“
„Velice mě těší,“ řekl Theron a udělal uctivé gesto rukou, Glea’ar překládal.
Tyrande sjela elfa pohledem a pokývala hlavou. Řekla něco v darnassiánském jazyce. Theron málu z toho rozuměl a Glea’ar zbytek doplnil. Ve vzduchu bylo cítit zvláštní napětí. Po tak dlouhé době se kdysi jednotná rasa znovu sešla, aniž by proti sobě pozvedla zbraň.
„Vaše zbraně vám v zájmu vaší bezpečnosti zůstanou, Tyrande. Nechci, aby ses ty nebo kterákoli z tvých společnic cítila ohrožená.“
„Pokud nám od tvých lidí žádné nebezpečí nehrozí, s klidem se svých zbraní vzdáme, Glea’are.“
„Nejde o mé lidi, Tyrande. Víš moc dobře, proč jsem tě sem zavolal. Výzbroj vám chceme nechat pro případ, že byste se náhodou staly cílem kultu. Chci tě ale ujistit, že děláme vše proto, abychom tomu předešli. Mohu vás nyní doprovodit do vašich pokojů?“
Kněžka zavelela svým společnicím, aby ji následovaly. Jejich kroky byly doprovázeny pohledy krvavých elfů. Všechny noční elfky kráčely s hlavou vztyčenou, aby dokázaly svým hostitelům, že jsou hrdé na to, kým jsou a že se jich nebojí. Silvermoonskou výzdobu přehlížely opovržlivým pohledem svých zářivých očí.
„Tak jsme tu,“ řekl po několika minutách Glea’ar.
Kaldorei si prohlédly budovu, která měla na několik dní jejich domovem a netvářily se moc nadšeně.
„Glea’are, ráda bych nechala svoje Strážkyně, aby pomohly hlídat město, bude to problém?“
„Ne, nebude.“
„Shandris, až si odpočnete, vezmi Strážkyně a pomozte při hlídání města.“
„Ano, má paní.“
„Když dovolíš, Glea’are, ráda bych si oddychla, předpokládám, že bude ještě chvíli trvat, než zbytek Aliance dorazí.“
„Samozřejmě, Tyrande.“
„Ande'thoras-ethil.“
Usmál se a nechal ji u dveří do prostorného domu. Chtěl se podívat na Aqui’tach a Sir’elle. V jednací síni byl málo, téměř ani nevěděl, jak to tam děvčata připravila. Obě ležely na dřevěných lehátkách a slunily se na malém balkónku.
„Glea’are!“ zavýskla Aqui’tach, když vešel. Vyskočila z lenošky a vběhla mu do náruče. „Tak jak to zatím jde?“
„Před chvílí dorazila Tyrande se svou družinou.“
„Hmmm…a jsou v pořádku?“
„Nic jim není.“
„Takže, co teď?“
„Nezbývá nám nic jiného, než čekat. Dnes se k jednáním asi neuchýlíme, takže vy dvě máte prakticky volno.“
„Co kdybychom si vyrazily do města?“ zeptala se Sir’elle. „Nakoupíme si nové oblečení a budeme ještě trochu relaxovat. Zítra to asi vypukne naplno, že?“
„Nejspíš ano,“ potvrdil Glea’ar. Políbil Aqui’tach a odešel. Kousek odtud se u translokačního orbu objevila první delegace. U vchodu do Sunfury Spire se objevila Sylvanas Windrunner.
Návrat nahoru Goto down
http://www.whitelighter.blog.cz
 
Kapitola třicátá druhá - Příjezd
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Kapitola druhá - Strážkyně Ashenvale
» Kapitola dvacátá druhá - První úspěchy
» Kapitola třicátá - Špatné zprávy
» Kapitola třicátá šestá - Rozhovor
» Kapitola třicátá osmá - Sjednocení

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Final Revenge :: Obecné :: Legenda o Glea´arovi-
Přejdi na: