Final Revenge
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Final Revenge

fórum guildy Final Revenge
 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Kapitola třicátá čtvrtá - Aliance je připravena

Goto down 
AutorZpráva
Ignismagnus




Poèet pøíspìvkù : 91
Join date : 07. 11. 09

Kapitola třicátá čtvrtá - Aliance je připravena Empty
PříspěvekPředmět: Kapitola třicátá čtvrtá - Aliance je připravena   Kapitola třicátá čtvrtá - Aliance je připravena Icon_minitimeSat Jul 17, 2010 6:45 pm

Bylo krátce po poledni, když se na silvermoonském nebi objevila loď. Její trup byl opatřen fialovými znaky. Už z dálky se dalo rozeznat, že jde o Argovo znamení. Draeneiové z Exodaru právě dorazili. Plavidlo opatrně přirazilo k věži mágů, kde ho posádka připevnila. Z lodě se snesla k zemi fialová energetická plošina, po které draeneiové sestoupili k uvítacímu výboru. Glea’ar nejprve počkal, až se věštec Velen, vůdce draeneiů, pozdraví
s Tyrande a teprve poté začal hovořit.
„Je nám ctí, že jste dorazil osobně, lorde Velene.“
Draenei se docela podivil, že krvavý elf mluví jazykem, kterému je schopen rozumět. Svého hostitele si přeměřil pohledem. Dával tím najevo, že nevěří tomu, co se před ním odehrává.
„Není třeba se znepokojovat, Velene,“ řekla Tyrande. „Glea’ar je mým velice dobrým přítelem už dlouhá tisíciletí, proto je schopen s vámi hovořit. Patří ke generaci starobylých elfů. Je prakticky předek dnešních krvavých elfů.“
„Aha.“
„Pokud dovolíte, dovedl bych vás do vašich komnat, které jsme pro vás připravili po dobu vašeho pobytu.“
„Nevím jistě, jestli jsem rozuměl správně,“ řekl Velen.
„Ano, omlouvám se Velene, do Glea’arova jazyka se přimíchaly prvky Thalassianu. Proto jsem tu, abych vám pomohla v případě, že byste nerozuměl.“
Velen mávnul rukou.
„Následujte mě, prosím.“
Prorok řekl něco svým mužům, čemu Glea’ar nerozuměl, a vydal se za elfem. Tyrande si cestou povídala s Velenem.
„Zde bude vaše přechodné bydliště. Chci vám pouze doporučit, abyste měl u sebe svoje stráže a případně i zbraně. Na jednání vás vždy dovedu já a po jejich skončení vás zase doprovodím sem,“ Glea’ar si dal záležet a pečlivě volil výrazy, aby mu Velen co nejlépe rozuměl. Draenei, ačkoli nerad, přikývl. Bylo mu proti srsti, že se o něho bude tolik starat jeden krvavý elf.
Cestou zpět k věži mágů potkal Glea’ar draeneie, kteří vynášeli z lodi bedny. Nevěděl, jestli je má zastavit a náklad prozkoumat nebo jestli je má nechat projít. Nakonec se rozhodl alespoň dvě bedny otevřít. Draeneiové mu i přes veškerou jeho snahu nerozuměli, ale pochopili, co chce udělat. Nejprve se trochu zdráhali, nakonec ale svolili a bedny otevřeli. V jedné krabici bylo jídlo a nějaké další zásoby a ve druhé výzbroj pro Velenovu osobní stráž. Zbraní nebylo moc, Glea’ar je proto nechal jít. Doufal, že to proroka nerozezlí.
Dvě hodiny po příjezdu draeneiů se u silvermoonské brány objevila další alianční delegace. Ve skutečnosti to byla velká skupina a po bližším zkoumání se i na dálku dalo poznat, že se k Silvermoonu blíží lidé, gnomové i trpaslíci. Pravděpodobně se rozhodli cestovat společně a usnadnit si tak cestu. Lidé jeli na koních, trpaslíci na beranech a gnomové dusali na svých vynálezech, ze kterých stoupal mazlavý kouř. V čele skupiny se drželi vlajkonoši, kteří nesly standarty svých národů a hned za nimi jeli jejich vůdcové. Král Varian Wrynn, vládce Stormwindu a lidské rasy, král Magni Bronzebeard, velitel trpaslíků z Khaz Modan a vládce Ironforge a Gelbin Mekkatorque král gnomů. U brány netrpělivě čekal Glea’ar společně s Tyrande, která dostála svému slibu pomoci příteli při domluvě s Aliancí. Vlajkonoši se vydali kupředu, nabídli své vlajky Glea’arovi.
„Dávají ti je na důkaz pocty, bude vhodné, když je necháš vyvěsit na hradby do doby, než odjedou, pak jim je zase vrátíš,“ zašeptala mu Tyrande do ucha.
„Díky,“ odpověděl jí rozpačitě Glea’ar a vlajky s úklonou přijal. Rozhlédl se po velké skupině. Odhadoval ji tak na třicet čtyřicet členů. Poté, co se vlajkonoši vrátili ke skupině, se králové vydali ke Glea’arovi a Tyrande.
„Vítejte v Silvermoonu, jmenuji se Glea’ar a budu vašim průvodcem po městě.“
Tyrande pozdravila svoje spojence a začala překládat.
„Pokud dovolíte, rád bych vás dovedl do vašich pokojů. O vaše zvířata se postaráme, umístíme je do našich stájí.“
V tu chvíli gnomové začali protestovat.
„Pane Glea’are, moc nás těší vaše starost, ale naše stroje bychom si rádi opatrovali sami,“ řekl Gelbin.
Glea’ar mu dokonale rozuměl, král gnomů uměl thalassiánský jazyk.
„Myslím, že to nebude problém.“
„Kde je lord Theron? Myslel jsem, že nás přivítá osobně!“ ozval se Varian Wrynn.
Glea’ar musel počkat, než Tyrande přeloží.
„Lord Theron mě pověřil, abych ho zastupoval a dal mi veškeré pravomoci, které bych mohl potřebovat. Tímto se omlouvá za svou nepřítomnost.“
„Taková nepřístojnost! Všichni jsme se sem táhli osobně a ani není schopen se účastnit uvítání!“
„Variane, snažme se vycházet spolu přátelsky, alespoň dočasně, než vyřešíme, co je třeba,“ ozval se Magni.
„Při vší úctě, pane,“ začal Glea’ar, „vyjednávání s Aliancí byl můj nápad, a proto se lord Theron rozhodl, že mi vyjde maximálně vstříc. Máme společného nepřítele, pane, nejsme tu od toho, abychom hledali chyby na druhých.“
„Jsi troufalý, elfe, to se mi líbí. Doveď nás do našich pokojů!“
„Následujte mě.“
Glea’ar je dovedl na Farstriders Square a ukázal jim dům, kde budou bydlet.
„To mi chceš říct, že budeme bydlet všichni v jednom domě?“ začal Wrynn.
„Je v tom nějaký problém?“ zeptal se Glea’ar a zadíval se králi zpříma do očí. „Rád bych vás také poprosil, abyste se mnou jednal alespoň s trochou úcty. Tady máme všichni stejné postavení, tak vás žádám, abyste se tak choval.“
Wrynn se nepatrně uklonil.
„Děkuji…výborně. Chtěl bych vám ještě říci, abyste s sebou měli vždy nějaké stráže a svoje zbraně také neodkládejte. Víte moc dobře, jak mocní poslední dobou démoni jsou. Teď si odpočiňte, zítra začneme jednat o našem spojenectví.“
Návrat nahoru Goto down
http://www.whitelighter.blog.cz
 
Kapitola třicátá čtvrtá - Aliance je připravena
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Kapitola třicátá třetí - Horda je připravena
» Kapitola čtvrtá - Tvrdý pád
» Kapitola dvacátá čtvrtá - Vysoko v mracích
» Kapitola třicátá šestá - Rozhovor
» Kapitola třicátá osmá - Sjednocení

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Final Revenge :: Obecné :: Legenda o Glea´arovi-
Přejdi na: